Zmieniamy skwer! Będzie rekreacyjnie i sportowo

03-07-2017, 13:37

Kiedyś pusty skwer pomiędzy osiedlami Bobrowniki i Niepodległości, za sprawą budżetu obywatelskiego, zaczął zmieniać swoje oblicze. Powstały chodniki, które podzieliły zielony teren na strefy, a te zaczynają wypełniać się infrastrukturą.

W ubiegłym roku wybudowano dwa tory dla rowerzystów. Mają nawierzchnię bitumiczną. Mniejszy przeznaczony jest dla młodszych dzieci, a większy - dla młodzieży. Okolice torów zabaw typu „pumptrack" obsiane zostały trawą.

Rady Osiedli Bobrowniki i Niepodległości w bieżącym roku ponownie przeznaczyły całą przysługującą im kwotę 120 tysięcy złotych z budżetu partypacyjnego na inwestycję w skwer.
W ramach trwających prac zamontowane zostaną urządzenia rekreacyjne: trampoliny dla dzieci, zjazd linowy typu „tyrolka", a także elementy do street workoutu. Na skwerze zostaną ustawione ławki i pergole, a zieleń będzie sukcesywnie dosadzana.

Być może po zakończeniu prac skwer otrzyma pamiątkową nazwę 550-lecia nawiązującą do jubileuszu miasta Łęczna.