Za nami IX łęczyński rajd pod hasłem „damki na rowery” - fotorelacja

19-09-2018, 12:58

Tegoroczne rowerowe wydarzenie było wyjątkowo słoneczne i liczne, a cała wyprawa obfitowała w wiele atrakcji.

Po rejestracji rowerzyści zebrani na Rynku I Starego Miasta ruszyli w podróż malowniczymi terenami powiatu łęczyńskiego. Jechali m.in. przez Ostrówek i Białkę, aż dojechali do przystani w Jaszczowie. To tam zorganizowano postój i poczęstunek z atrakcjami. Stowarzyszenie „Nad Wieprzem” zadbało o gry i zabawy, można było pograć w siatkówkę, pojeździć w tandemie na rowerach oraz przeciągać linę.
W trakcie postoju policjanci z Łęcznej przypominali zasady ruchu drogowego, a przedstawiciele stowarzyszenia „Maksymilian” mówili o zagrożeniach jakie niesie ze sobą uzależnienie od alkoholu.

W rajdzie „Łęczna na rowery” uczestniczyła rekordowa grupa 270 rowerzystów nie tylko z terenu Łęcznej i Powiatu Łęczyńskiego, ale także grupy m.in. z Chełma, Świdnika i Lubartowa.

Po smacznym posiłku i regeneracji sił rowerzyści ścieżką rowerową wrócili do Łęcznej gdzie nastąpiło oficjalne zakończenie niedzielnego pikniku rowerowego.